WhatsApp
Yükleniyor...

Satış Hizmeti ve Kullanım Sözleşmesi

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Satış Hizmeti ve Kullanım Sözleşmesi

Satış Hizmeti ve Kullanım Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR
1.1. SATICIYA AİT BİLGİLER

Adı / Ünvanı : Hazirsiteuzmani.com ( Recep Haldız - Hazır Site Uzmani Yazılım ve Bilişim Hizmetleri )

Adresi: Ozanlar, Çevre Yolu Cd. No:298 Adapazarı/Sakarya

Telefon: 0533 556 77 84

Email : info@hazirsiteuzmani.com


1.2. ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
www.hazirsiteuzmani.com sitesine üye olurken kullanılan ad/soyad, adres ve iletişimbilgileri esas alınır.

Adı Soyadı / Ünvanı

:

.............

Adresi

:

.............

Telefon

:

.............

E-posta

:

.............

 

MADDE 2 - KONU

İşbusözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’yaait https://www.hazirsiteuzmani.com internet sitesinden elektronik ortamdasiparişini ( eticaret )yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilenürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin KorunmasıHakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğincetarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı,satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışakonu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm önbilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı ,şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık ,anlaşılır ve internet ortamına ( eticaret sitesinde ) uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyitettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

https://www.hazirsiteuzmani.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE-3 MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ VE TESLİMATI

3.1 Ürünlere Ait Bilgiler

İş bu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Ürünün Adı

:

.............

Kodlama Dili

:

.............

Ürünün Miktarı/Adedi

:

.............

Ürünün Fiyatı

:

.............

Ürünün Vergisi

:

.............

Ürünün Özellikleri

:

.............


3.2 Teslimat Şekli

www.Hazirsiteuzmani.com sitesinde satılan ürünler Elektronik Ortamda Kullanılan / Medya Dosyası ve Yazılım Programlama Dosyalarıdır.
Teslimat şekli ALICI nın, ürünün bedelini ödedikten sonra sipariş sayfasında belirttiği mail adresine ve telefon numarasına site kurulumu 24 saat içinde yapılmaktadır.
Site kullanıcı adı ve şifre (admin panel bilgisi) gönderilmektedir. Maillerin spama düşmesi, sms'in ulaşmaması gibi teknik sorunlar Hazirsiteuzmani.com sorumluluğunda değildir.
Kurulum oluşabilecek teknik sorunlar, doğal afetler, yakın cenaze törenleri vb. olağanüstü durumlarda en geç 3 iş günü içinde yapılacaktır.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kurulusun teslimatı kabul etmemesinden, değişim veya iade talep etmesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.3 – Hazirsiteuzmani.com, sözleşme konusu ürünün örnek demoda görüldüğü şekliyle, teslim edilmesinden sorumludur. Ürün hakkında detaylar açıklama sayfasında yazdığı gibidir.
Bunun haricinde yapılan tüm ek işlemler, ek ücrete tabi olup, yapılıp yapılmamasına satıcı karar verir.
Ayrıca SATICI yazılımsal olarak ALICIYLA hiçbir yazılım dosyası, kod parçacığı, cpanel veya ftp bilgisi gibi satıcıya özel bilgiler veya veriler paylaşılmamaktadır.
Söz konusu olan hazır web sitesi şablonları yıllık olarak kiralanır ve hizmet bedeli ödenir.


4.4 – Hazır web sitelerinde ek özelleştirmeler müşteri talepleri doğrultusunda ek ücret dahilinde yapılmaktadır.Talep edilen özellik sistem altyapısına uygun değilse, SATICI güncelleştirme yapmama hakkını saklı tutar.
Alıcı satın alma işlemi yaparken, demo sitelerde görülen, hazır ürünleri satın almaktadır.Ek özelliklerden doğacak ek ücret ve zaman mail veya telefon üzerinden alıcı ile görüşülecektir.

4.5 - Söz konusu hizmet (web sitesi) SATICININ sunucu altyapısını sağlayan yer sağlayıcı firma tarafından barındırıldığı için, sunucu kaynaklı kesinti, kapanma vb. teknik sorunlardan, maddi veya manevi kayıplardan sorumlu değildir.

4.6 - Web sitesi hizmeti satın alınan günden itibaren 1 yıllık süreyi kapsar. Bu süre bitiminde alıcıya mail, sms ve telefon aracılığıyla süre bitiğine dair bilgilendirme yapılır.
Bu bilgilendirme sırasında ulaşılamayan, cevap vermeyen alıcıların ürün veya hizmetleri yenileme tarihi geldiğinde ödenmediği takdirde otomatik olarak hizmeti sonlandırılır.
(Mail ve sms gönderimi sonucunda oluşabilecek teknik sorunlardan SATICI sorumlu değildir.)1 yıl süreyi kapsayan sipariş sürecinde devam etmeyen alıcıların sözleşmesi ürün-hizmet yenilememesi durumunda otomatik olarak fesh olmuş sayılır ve geçersizdir.
1 yıl süresi geçen alıcılar, web site hizmetini devam etmek istedikleri takdirde oluşan yenileme bedelini ödeyerek devam edecektir.
Yenileme bedeli müşterinin kullandığı hosting paketine, web sitesi şablonuna, aldığı diğer ek hizmetlere göre değişiklik gösterebilir.

4.7 - Söz konusu web sitesinde kullanılacak mail hizmeti, standart bir web hosting mail hizmeti olduğu için hosting kaynaklı oluşabilecek mail gönderilmemesi, mail alınmaması, spam kutusuna düşmesi gibi teknik konulardan SATICI sorumlu tutulamaz.
Satıcı web sitesi tasarımlarını depolama için hosting alanı sağlamak ile mükelleftir. ALICI isterse mx kayıtlarında yönlendirme talep ederek, mail hizmetini farklı bir yerden sağlayabilir.
Ayrıca mail sistemini spam olarak kullanan, kullanmaya çalıştığı tespit edilen siteler bildirim yapılmaksızın kapatılacaktır. Günde 100 adet mailden fazla mail gönderimi yasaktır.

4.8 - Söz konusu hazır web sitesi şablonları ilk kurulduğunda yapımcısı ve yayıncısı olan Hazirsiteuzmani.com imza linki ile kurulur. Dileyen alıcılar 50 TL + KDV ek ücret ödeyerek sitesindeki Hazirsiteuzmani.com imza linkinin kaldırılmasını talep edebilir.
Hazır web sitesi siparişi veren alıcı, yapımcısı ve yayıncısı olan Hazirsiteuzmani.com'un siteyi imza linki ekleyerek açtığını kabul eder.


4.9- İşbu sözleşme,ALICI tarafından üye olma, sipariş verme işlemi sırasında onaylandığı andan itibaren geçerlilik kazanır. Satıcı, ürün veya hizmet fiyatlarında bilgilendirme yapmaksızın değişiklik yapma hakkına sahiptir.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği domaine kurulumundan sonra cayma, domain değiştirme hakkına sahip değildir. Ürünlerimiz domaine lisanlıdır, lisans silme işlemi yapılamamaktadır.
Bu nedenle sipariş verdiğiniz hazır web sitesini teslim aldığınızdan itibaren ürün kullanımı ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle hazır web sitesi domaine kurulduğu ya da, mail ile müşteriye gönderildikten sonra iade, iptal,cayma hakkı bulunmamaktadır.
Ancak müşteri, hazır web sitesi kurulumu domain adresine yapılmamış ise, kurulum almayan müşteriler için de mail ile gönderilmemiş ise domain değiştirme, cayma, iade hakkı ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik yada ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen hazır web sitesi şablonlarında tüketici cayma hakkını kullanamaz.

İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Hazirsiteuzmani.com'un yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması, ödemenin geçmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

Whatsapp